پیام کانون فرهنگی حکیم ناصر خسروبلخی به مناسبت روز جهانی کتاب

درخت تو گر بار دانش بگـــــیرد

به زیر آوری چرخ نیل و فری را

بیست و سوم اپریل از سوی سازمان بین المللی یونسکو به عنوان روز جهانی کتاب و حق مؤلف در سال ۱۹۹۱ مسمی گردید که پس از آن همه ساله این روز از سوی فرهنگیان ودوستداران کتاب ومطالعه گرامیداشت میگردد.

کمال خوشی ومسرت احساس می نماییم که در پیوند به این روز بزرگ از آدرس بزرگترین و مجهزترین کتابخانۀ عامه درسطح کشور ” کتابخانۀ عامۀ کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی”  برای همه دوستداران کتاب – فرهنگ و مطالعه صمیمانه ترین تبریکات خویش را تقدیم نماییم.

کتابخانۀ عامه کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی افتخار دارد که  به عنوان مجهز ترین و معتبر ترین کتابخانه عامه،  روزانه میزبان حضور گستردۀ فرهنگیان، دانش پژوهان، استادان دانشگاه، شاعران ، نویسنده گان ، دانشجویان و اهل مطالعه میباشد و برای گسترش فرهنگ کتاب خوانی با ایجاد فضا ومحیط مطالعه در خدمت دوستداران کتاب و تشنه گان علم ودانش قرار دارد.

فرهنگ مطالعه و کتابخوانی آنقدر مهم وحیاتی است که جز مهم ترین آموزه های دین مبین اسلام بوده و مبنای سخن همانا نزول نخستین  وحی الهی  برحضرت پیامبر ص است که دستور خواندن را به آن حضرت بشارت میدهد پس بدون تردید، کتاب به عنوان مقدس ترین و بزرگترین میراث گرانبهای جوامع انسانی که در تکامل و تحول تاریخ سائیر ملل جهان نقش به سزای داشته است.

روز جهانی کتاب روزیست فوق العاده مهم،  برای ارزج گزاری به مقام والای کتاب و همچونان تجدید پیمان با همین دوست و معلم بزرگ انسانیت.

با آنکه فرهنگ کتابخوانی ومطالعه  در کشور رنگ ورونق خاصی ندارد ولی در در سالهای پسین روزجهانی کتاب همواره در شبکه های اجتماعی مورد بحث است و امیدواریم که این  موضوع به عنوان یک روند  دوامدار از سوی فرهنگیان و نویسنده گان تبلیغ شود تا باشد برای فرهنگ کتاب خوانی زمینه سازِ تشویق گردد.

کتابخانۀ عامه کانون فرهنگی حکیم ناصرخسرو بلخی در امر گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی متعهد بوده و آمادۀ میزبانی حضور دوستداران کتاب و مطالعه می باشد و پیام خویش را به گفته های از مرحوم گابریل گارسیا مارکز خالق  صد سال تنهای که چند روز پیش به جاودانه گان پیوست خاتمه می بخشد.” زندگی آنچه زیسته ایم نیست ، بلکه همان چیزی است که در خاطرمان مانده , که به یادش می آوریم تا روایتش کنیم.

روز جهانی کتاب خجسته باد

نشر شده در: اخبار و گزارشات, پيام ها

بدون نظر.

نظر دهيد


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.