سه‌شنبه می 23, 4716

افغانستان نایب قهرمان مسابقات فوتبال سال ۲۰۱۵ جنوب آسیا شد

افغانستان نایب قهرمان مسابقات فوتبال جنوب آسیا شد
تیم ملی فوتبال افغانستان در دومین بازی  فینال جنوب آسیا (( که در سال ۲۰۱۳ این تیم از افغانستان شکست خورده بود و افغانستان مقام قهرمانی رقابت های جنوب آسیا را نایل شد)) دو بر یک به تیم ملی هند بازی را واگذار نمود  و با این حال به مقام نایب قهرمانی این بازی ها دست یافت.

تیم ملی فوتبال افغانستان با شکست تیم های مالدیف، بوتان، بنگلادش و سریلانکا به مرحله نهایی مسابقات جنوب آسیا راه یافته بود. و پیش از بازی نهایی با هند، ۱۶ گول را وارد دروازه حریفانش کرد و فقط یک گول از تیم ملی مالدیف دریافت نمود. این مسابقات که فینال رقابت های جنوب آسیا به حساب می رفت، به میزبانی کشور هند در باشگاه بین المللی تریواندروم در شهر کیرالا برگزار شد و تعداد زیادی از ورزش دوستان افغانی در داخل هند، مشمول مقامات بلند پایه دولتی، چهره های فعالی مدنی، نمایندگان مردم در خانه ملت، رسانه های خبری و… برای تماشای این بازی دیدنی و جذاب و حمایت ملی پوشان افغانستان در انجا حضور به هم رساندند.

بازی میان تیم میان افغانستان و هند، ساعت ۵:۳۰  دقیقه  شام یک شنبه آغاز شد و در نیمه اول بازی هر کدام از تیم ها نتوانستند دروازه همدیگر را باز نمایند. اما در نیمه دوم در دقیقه ۶۸ بازی کن تیم ملی افغانستان  آقای فیصل شایسته توانست دروازه ملی پوشان هند را باز نمود؛ ولی درست دو دقیقه پس از گل افغانستان بازیکنان هندوستان در دقیقه ۷۰ توانستند دروازه افغانستان را باز کنند تا نتیحه بازی یک بریک  ادامه پیدا کنند.

بازی در نیمه دوم با نتیجه ۱ – ۱ به اتمام رسید و داور، بازی را با شروع ۳۰ دقیقه وقت اضافی آغاز کرد. در دقیقه ۱۱ بازی؛ تیم هندوستان دومین بار دروازه افغانستان را باز کرد، ولی داور چوپانی این بازی در آغاز دور دوم مسابقه یک فرصت پنالتی را برای افغانستان نگرفت و بازی با نتیجه دو بر یک به سود هندوستان به پایان رسید و هندوستان برای هفتمین بار قهرمان این دوره و افغانستان موفق به کسب نایب قهرمان این دور از مسابقات شد. بازهم به باور اکثریت قاطع مردم ورزش دوست افغانستان این نتیجه با توجه به امکانات که برای ملی پوشان ما وجود دارد برای افغانستان یک دست آورد بزرگ و ستودنی به حساب می رود.

 

 

 

نشر شده در: اخبار و گزارشات, فتبال

بدون نظر.

نظر دهيد


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.