نکوداشت از ارتقای علمی دکتر فریبا فرحت سیفی

نکوداشت از ارتقای علمی دکتر فریبا فرحت سیفی

کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی از ارتقای علمی استاد فریبا فرحت به درجه دکتورا گرامی‎داشت به عمل آورد. این برنامه در روز پنجشنبه ۱۷ حوت ۱۳۹۶ در تالار اجتماعات کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی با اشتراک شماری از فرهنگیان، دانشجویان، اعضای نهاد های فرهنگی و اجتماعی برگزار گردید.

استاد فریبا فرحت که در هفته های نزدیک گذشته دکتورایش را از دانشکده زبان و ادبیات فارسی_دری دانشگاه کابل اخذ کرده و پایان نامه اش را روی «عرفان در اشعار سیدنادر شاه الحسینی» نوشته بود، در این مجلس آنرا شبیه دفاع پایان‎نامه، به حاضرین ارایه نموده و از برگزاری این برنامه ابراز تشکری نمود.

شکرالله شهریار، مدیر اجرایی کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی، به نماینده‎گی از هئیت رهبری کانون، مهمانان را خوش آمدید گفته و خانم فرحت را الگوی نیکی برای جوانان و دانشجویان دانسته و با بیان این مطلب که عنوان پایان‎نامه استاد یکی از ناب‎ترین کار های است که تا کنون روی آثار سیدنادر شاه حسینی کیانی صورت نگرفته است.

در ادامه پوهندوی سید محمد ابراهیم بامیانی، که در این مجلس سخنرانی می‎نمود، با ستایش از فعالیت های فرهنگی_ادبی، خانم فرحت را یک زن پرتلاش در عرصه ادبیات زبان دری دانست.

شعر خوانی که قسمتی از این برنامه را تشکیل می داد، شاعران تازه کار هریک راحله یوسفی، صفرمحمد حسینی و بسم الله حزین ضیایی با خوانش شعر های شان به این مجلس رنگ شاعرانه بخشیدند.

در پایان سپاس نامه های که به امضای رئیس و موسس کانون  فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی _الحاج سید منصور نادری_ برای خانم فرحت و چند جوان موفق دیگر که در فعالیت های فرهنگی کانون سهم داشتند، اهداء گردید.

گزارش گر: بسم الله حزین ضیایی، کتابدار عمومی کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی

نشر شده در: اخبار و گزارشات, پيام ها

بدون نظر.

نظر دهيد


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.