جمعه می 23, 6769

پیام نوروزی الحاج سید منصور نادری

پیام الحاج سید منصور نادری رهبر اسماعیلیان افغانستان، مؤسس و رئیس کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی و نماینده مردم در شورای ملی به مناسبت نوروز باستانی و حلول سال ۱۳۹۵ خ!

از آن سال و از آن ماه و از آن روز             به جا مانده خجسته جشن نوروز

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم نجیب، قهرمان، مسلمان و با دیانت افغانستان!

با عرض ارادت و تمنیات نیک و با یک سلام گرم نوروزی، اجازه میخواهم تا به نماینده گی از هیأت اجرائیه حزب پیوند ملی، هیأت رهبری و اعضای کمیتۀ علمی کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی، نماینده های محترم شورای مردمی اسماعیلیان افغانستان و به صفت نماینده مردم در شورای ملی، صمیمانه ترین تبریکات و شاد باشهای خویش را به مناسبت حلول سال ۱۳۹۵ هـ خ. و نوروز گل افروز، خدمت جامعه فرهنگی، ادب دوستان گرانقدر، علمای جید کشور، اساتید فرهیختۀ دانشگاه ها و مکاتب، صاحب نظران، روشنفکران، جوانان رشید و خود آگاه ، معلولین و معیوبین گرانقدر هموطن، خواهران عفیف و باشهامت، کارمندان دولت، خاصتاً خدمت بازمانده گان شهدا و قربانیان جنگ و حادثات اخیر در کشور و کافه ملت مسلمان و زجر کشیدۀ افغانستان، از ژرفای قلب تقدیم داشته و سال نو را فال نیک در راستای آمدن صلح سرتاسری و آرامش مردم و کشور عزیز از دربار خداوند کریم آرزو نمایم.

هموطنان عزیز!

سال ۱۳۹۴ خ. مانند سالهای قبل، البته با تفاوت های مشخص یک سال پر از حادثه و همراه با تکالیف و رنجهای فراوان برای هموطنان ما بود، خاموشی آسمان و عدم ریزش برف و باران، زمین لرزه های شدید و زیان آور، سرازیر شدن جوانان و دیگر هموطنان از ترس جنگ و بیکاری بطرف کشورهای خارج و جان دادن صدها تن آنان در آبهای شور و شیرین جهان غرب، بلند رفتن قیمت مواد خوراکی و اولیه و بصورت کل تهدید هرلحظۀ انتحار و انفجار، از جمله عوامل ناگوار و ناهنجاری بود که ملت عزیز ما را بیشتر از پیش زجر داد.

اکنون که فرا رسیدن نوروز آمیخته با عطر و گل های بهاری، همراه با نغمه های دلنواز بلبلان که آرامشگر روح و روان آدمی است و گل سرخ بهاری، غنچه رنگین ارغوان، شگوفۀ معطر درختان، سبزه های نو رستۀ دشت و دمن به جهان رنگ و بوی تازه می بخشد، از بارگاه خالق بنده نواز آرزو می نمایم، تا سال جدید خورشیدی برای مردم جنگدیده و زجر کشیدۀ ما یک سال پر میمنت، سال آرامش و نیک بختی، سال پر از امید و آرزوها و سالی که برای ملت آزادۀ ما یک ارمغان نیک بخاطر آمدن صلح دایمی در کشور و زدودن فقر و بیکاری با خود به همراه داشته باشد.

در خاتمه با اغتنام از فرصت بار دیگر نوروز باستانی و دل افروز و سال جدید ۱۳۹۵ خ. را خدمت فرد فرد زن و مرد هموطن تبریک عرض نموده، بر روح پاک شهدای عزیز وطن درود فرستاده و برای بازمانده گان شان از دربار خداوند کریم صبر جمیل آرزو می نمایم.

به امید آمدن صلح سر تا سری در کشور عزیز

هر روز تان نوروز            نوروز تان پیروز

با احترام

الحاج سید منصور نادری

رئیس و مؤسس کانون فرهنگی حکیم ناصر خسرو بلخی

نشر شده در: پيام ها, پيام ها

بدون نظر.

نظر دهيد


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.